Jak zmierzyć twarde chromowanie za pomocą HUATEC TG-100E

September 27, 2020

najnowsze wiadomości o firmie Jak zmierzyć twarde chromowanie za pomocą HUATEC TG-100E

Jak zmierzyć twarde chromowanie za pomocą HUATEC TG-100E

 

Przykład: Pomiar twardego chromowania na podłożu stalowym, grubość twardego chromowania wynosi 35 μm.

  1. Za pomocą gumy zetrzyj folie pasywacyjne z powierzchni chromowania mierzonego przedmiotu.
  2. Wcisnąć głowicę badawczą pionowo na powierzchnię mierzonego przedmiotu, przykładając odpowiedni nacisk, aż nie będzie żadnego wycieku.
  3. Roztwór elektrolityczny A2 wybiera się z tabeli 2, kuwetę należy napełnić 2 ml roztworu elektrolitycznego za pomocą zakraplacza.Komórka nie zostanie wypełniona.(Poziom roztworu znajduje się około 3 mm od otworu kuwety)
  4. Umieścić pipetę na dnie elektrolizera.Kilkakrotne powtórzenie ssania w celu usunięcia pęcherzyka powietrza z ogniwa umożliwia całkowity kontakt roztworu elektrolitycznego z powłoką chromowania.

Uwaga: Podczas pomiaru chromowania umieszczenie mieszadła nie jest wymagane.

  1. Wciśnij poszycie przycisku wyboru Cr i przycisku pomiaru Cr.(Poszycie przycisku wyboru Cr: --- zmierz chrom ozdobny --- zmierz twardy chrom)
  2. Włóż wtyczkę sygnałową do otworu w śrubie elektrody, przymocuj czerwony zacisk sygnałowy do platerowanego przedmiotu i upewnij się, że zostało wykonane prawidłowe połączenie.
  3. nacisnąć przycisk pomiaru, mieszadło zaczyna się obracać, gdy na wskaźniku pojawi się grubość 15μm nacisnąć przycisk stop, następnie nacisnąć przycisk drukowania (jeśli nie tester nie mógł normalnie pracować), wymienić roztwór elektrolityczny, ponownie wcisnąć przycisk pomiaru.Odnawianie roztworu elektrolitycznego powinno odbywać się z częstotliwością nawet 15μm do brzęczenia.Zapisz grubość twardego chromowania.
  4. Wyczyść zużyty roztwór elektrolityczny za pomocą pipety.Podnieś głowę testową.Usuń artykuł.
  5. Oczyść wewnętrzną powierzchnię komory i uszczelkę spłukując wodą i wycierając.Upewnij się, że nie ma na nich żadnych produktów utleniania, zanim zostaną ponownie wymienione.

najnowsze wiadomości o firmie Jak zmierzyć twarde chromowanie za pomocą HUATEC TG-100E  0

Skontaktuj się z nami
Osoba kontaktowa : Mr. Davis Chen
Tel : 8610 82921131,86 13910983110
Faks : 86-10-82916893
Pozostało znaków(20/3000)